VIDEO Manchester United - Sevilla 2-2. Remontada spectaculoasă pe Old Trafford! Două autogoluri pentru "diavoli"

Manchester United AS Roma Europa League Feyenoord Rotterdam Sevilla Europa League
Data publicarii: Joi 13 Aprilie 2023, 23:58
Data actualizarii: Vineri 14 Aprilie 2023, 00:01

Șase meciuri din sferturile de finală ale Europa League și Conference League vor fi transmise în direct de PRO ARENA și VOYO.

PRO ARENA și VOYO transmit în exclusivitate joi, 13 aprilie, șase meciuri din turul sferturilor de finală ale Europa League și Conference League.

Europa League | Programul meciurilor transmise joi de PRO ARENA și VOYO

• Manchester United - Sevilla 2-2 (Europa League) PRO ARENA și VOYO

Minutul 90+7: Final! Manchester United - Sevilla 2-2.

Minutul 90+2: GOL Sevilla! En Nesyri trimite cu capul spre poartă, mingea îl lovește în cap pe Harry Maguire și andaluzii egalează.

Minutul 86: Manchester United joacă în 10. Lisandro Martinez a părăsit terenul accidentat, după ce Erik ten Hag a afectuat toate cele 5 schimbări.

Minutul 84: GOL Sevilla! Un șut al lui Jesus Navas este deviat de Malacia și David de Gea, iar mingea intră în poartă.

Minutul 61: Ocazie Manchester United! Antony nimerește bara după o acțiune individuală.

Minutul 46: Start în repriza secundă!

Minutul 45+3: Pauză! Manchester United - Sevilla 2-0.

Minutul 21: GOL Manchester United! Sabitzer face dubla. Austriacul se demarcă excelent, primește de la Martial și îl învinge pe Bono.

Minutul 14: GOL Manchester United! Sabitzer apare excelent la finalizare și marchează cu piciorul stâng după pasa lui Bruno Fernandes.

Minutul 1: Gol anulat Manchester United. Sancho înscrie în secunda 35, dar reușita este anulată pentru ofsaid.

Minutul 1: Începe meciul!

Echipele de start:

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Varane, Martinez, Malacia - Casemiro, Sabitzer - Antony, Fernandes, Sancho - Martial

Sevilla: Bono - Montiel, Nianzou, Marcao, Acuna - Fernando, Gudelj - Ocampos, Rakitic, Torres - Lamela

• Juventus Torino - Sporting Lisabona 1-0 (Gatti 73) (Europa League) VOYO
  • Bayer Leverkusen - Union Saint-Gilloise 1-1 (Wirtz 83 / Boniface 51)  (Europa League) VOYO
  • Feyenoord Rotterdam - AS Roma 1-0 (Europa League)

Minutul 90+3: Final! Feyenoord - AS Roma 1-0.

Minutul 87: Ocazie Roma! Wijnaldum trimite puțin pe lângă poartă cu un șut puternic din marginea careului.

Minutul 63: Bară Roma! După un corner al italienilor, Idrissi respinge în transversală lovitura de cap a lui Ibanez.

Minutul 58: Roma îl pierde și pe Tammy Abraham, accidentat la umăr. Englezul este înlocuit de Belotti.

Minutul 54: GOL Feyenoord! Idrissi trece de Zalewski în flancul stâng și centrează pentru Wieffer, care înscrie cu un șut spectaculos de la 18 metri.

Minutul 46: Începe repriza secundă!

Minutul 45+2: Pauză! Feyenoord - Roma 0-0.

Minutul 43: Penalty ratat! Pellegrini nimerește bara din lovitura de la 11 metri.

Minutul 42: Penalty pentru Roma, după un henț comis în careu de Mats Wieffer.

Minutul 39: Ocazie Feyenoord! Szymanski șutează puțin pe lângă poartă din marginea careului.

Minutul 26: Paulo Dybala se accidentează și este înlocuit de El Shaarawy.

Minutul 20: Ocazie Roma! Paulo Dybala trimite puțin peste poartă dintr-o lovitură liberă de la marginea careului.

Feyenoord: Bijlow - Geertruida, Trauner, Hancko, Hartman - Kocku, Wieffer, Szymanski - Jahanbakhsh, Gimenez, Idrissi

AS Roma: Patricio - Zalewski, Mancini, Smalling, Ibanez - Dybala, Cristante, Pellegrini, Matic, Spinazzola - Abraham

* Meciurile retur se vor juca pe 20 aprilie.