VIDEO EXCLUSIV AS Roma - Feyenoord 1-1 (4-2 d.l.d.) a fost în direct pe Pro Arena & VOYO | Meciul a fost decis la loviturile de departajare

AS Roma Feyenoord Rotterdam finala conference league Play-Off Europa League Romelu Lukaku Europa League
Data publicarii: Vineri 23 Februarie 2024, 00:49
Data actualizarii: Vineri 23 Februarie 2024, 01:00

Meciurile retur din play-off-ul Europa League și Conference League au fost LIVE TEXT pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

AS Roma - Feyenoord 1-1 (4-2 d.l.d.) a fost LIVE pe Pro Arena & VOYO

FINAL! AS Roma obține calificarea în faza următoare a competiției Europa League.

• PENALTY-URI: AS Roma - Feyenoord 4-2

9. GOL AS Roma! Zalewski șutează puternic și aduce calificarea Romei!

8. GOL Feyenoord! Hartman înscrie.

7. GOL AS Roma! Aouar marchează.

6. RATARE Feyenoord! Svilar produce a doua paradă.

5. GOL AS Roma! Cristante îl execută pe Wellenreuther.

4. RATARE Feyenoord! Svilar boxează șutul expediat de Hancko.

3. RATARE AS Roma! Wellenreuther apără șutul lui Lukaku.

2. GOL Feyenoord! Ueda fructifică.

1. GOL AS Roma! Paredes punctează.

FINAL! Urmează loviturile de departajare. Cele două echipe își pregătesc tacticile.

Min. 120+1 Lukaku își deschide unghiul și expediază un șut violent din interiorul careului. Timon Wellenreuther se întinde serios și oferă o paradă spectaculoasă.

Min. 117 Trei minute până la final și nicio ocazie proeminentă în ultimele jumătăți.

Începe repriza secundă. Dacă scorul rămâne la fel, AS Roma - Feyenoord se va concretiza la loteria penalty-urilor.

Pauză pe ”Stadio Olimpico”. Au mai rămas 15 minute din meciul dramatic din play-off-ul Europa League.

Min. 100 Se joacă la mijlocul terenului. Niciuna dintre cele două echipe nu forțează jumătatea adversă. Meciul se îndreaptă spre finalul primei reprize de prelungiri.

Au început prelungirile.

FINALUL TIMPULUI REGULAMENTAR! Urmează 30 de minute de prelungiri pe Olimpico din Roma!

Min.85 AS ROMA - FEYENOORD 1-1. Au mai rămas cinci minute din meci. La acest scor, partda intră în prelungiri.

A început repriza a doua!

Pauză!

Min.15 GOOOL AS Roma! Pellegrinni șutează plasat din marginea careului și îl învinge pe portarul lui Feyenoord.

Min.5 GOOOOL Feyenoord! Gimenez înscrie după o fază încâlcită în careul italienilor.

A început meciul!

AS Roma - Feyenoord Rotterdam, finala Conference League din 2022 care acum se joacă și în play-off-ul Europa League, este LIVE în exclusivitate pe Pro Arena și VOYO de la ora 22:00!

În tur, Feyenoord şi AS Roma au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci arbitrat de românul Radu Petrescu.

Igor Paixao a deschis scorul pentru gazde (45+1), iar atacantul belgian Romelu Lukaku a restabilit egalitatea (67). Fiecare echipă a avut și câte o bară, prin Ivanusec, respectiv Paredes.

Roma și Feyenoord, la al treilea sezon consecutiv în care se întâlnesc în cupele europene

Feyenoord şi AS Roma sunt la al treilea sezon consecutiv în care se înfruntă în cupele europene. ''I Giallorossi'' au câştigat prima ediţie a competiţiei Europa Conference League, după 1-0 cu Feyenoord în finală, în 2022, la Tirana.

În ediţia 2022-2023 a Europa League, a cărei finală a disputat-o AS Roma, echipa capitolină a trecut în sferturi de Feyenoord, după 0-1 la Rotterdam şi 4-1, după prelungiri, pe Stadio Olimpico.

Tragerea la sorți pentru optimile Europa League și Conference League va avea loc pe data de 23 februarie, iar partidele se vor disputa pe 7 și 14 martie.

Video cu rezumatul meciului tur, Feyenoord - Roma 1-1, arbitrat de Radu Petrescu

Programul meciurilor de joi din play-off-ul Europa League și Conference League transmise de Pro Arena și VOYO

19:45 Rennes - AC Milan (LIVE pe Pro Arena și VOYO) (Europa League, 0-3 în tur)

19:45 Toulouse - Benfica Lisabona (LIVE pe VOYO) (Europa League, 1-2 în tur)

19:45 Bodo/Glimt - Ajax Amsterdam (LIVE pe VOYO) (Conference League, 2-2 în tur)

22:00 AS Roma - Feyenoord Rotterdam (LIVE pe Pro Arena și VOYO) (Europa League, 1-1 în tur)

22:00 Olympique Marseille - Șahtior Donețk (LIVE pe VOYO) (Europa League, 2-2 în tur)

22:00 Sparta Praga - Galatasaray Istanbul (LIVE pe VOYO) (Europa League, 2-3 în tur)

* KAA Gent - Maccabi Haifa 1-1 din Conference League (1-2 în tur) a fost LIVE miercuri seara pe Pro Arena și VOYO