Revenire INCREDIBILA: Fulham 4-1 Juventus! VEZI REZUMAT

Data publicarii: Vineri 19 Martie 2010, 00:47
Data actualizarii: Vineri 19 Martie 2010, 00:50

Fulham a revenit de la 1-3 in tur si merge in sferturile Europa League, nici macar Del Piero nu a mai salvat-o pe Juve de la dezastru.

Clint Dempsey cu un gol pe care il dai o data in viata marcat in minutul 82 a trimis-o pe Juve acasa! Fanii italieni veniti in Anglia au innebunit si i-au huiduit cu pofta pe Del Piero si compania.

Juventus a inceput meciul pe cai mari, dupa ce francezul Trezeguet a deschis scorul inca din minutul 2.

Bobby Zamora a aprins sperantele englezilor cu un gol senzational in minutul 9, iar visul parea realizabil dupa golul lui Gera din minutul 39.

Gera a reusit dubla in minutul 49, iar meciul se indrepta catre prelungiri. Asta pana sa intre pe teren Clinton Dempsey, americanul care s-a antrenat de zor pe o bicicleta la marginea terenului. Dempsey a reusit golul carierei si a calificat-o pe Fulham in sferturi. Juventus este in colaps.

Echipele de start:

Fulham: Schwarzer - Konchesky, Hangeland, Hughes, Kelly - Davies, Etuhu, Baird, Duff - Gera, Zamora

Juventus: Chimenti - Grosso, Cannavaro, Zebina, Salihamidzic - Felipe Melo, Sissoko, Camoranesi, Candreva, Diego - Trezeguet