Afara din Europa: Copenhaga 2-0 CFR Cluj! VEZI rezumatul!

Data publicarii: Joi 03 Decembrie 2009, 19:04
Data actualizarii: Vineri 04 Decembrie 2009, 00:41

CFR-ul a pierdut ultima sansa de calificare din grupele Europa League. Copenhaga a invins cu 2-0 pe CFR Cluj care ramane cu o singura victorie in Grupa K.

Golurile au fost marcate de Vingaard '36 si N'Doye '43.

Vingaard a deschis scorul, in minutul 36, cu un sut la coltul scurt, dupa o centrare a lui Pospech.

FC Copenhaga a reusit sa inscrie pentru a doua oara, in minutul 43, cand N'Doye a trimis mingea in poarta din lovitura libera, de la aproximativ 25 de metri.

FC Copenhaga: 21. Wiland - 2. Pospech, 25. Jorgensen, 5. Laursen, 17. Wendt - 8. Kvist, 13. Hutchinson, 4. Norregaard (16. Kristensen '80), 20. Vingaard (3. Jensen '90) - 10. Gronkjaer (7. Almeida '72), 14. D. N'Doye. Antrenor: Stale Solbakken.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 2. Tony, 20. Cadu, 3. Cabrera, 4. Panin - 19. Culio, 25. A. Leao (99. Nei '67), 31. Dani, 7. Dubarbier - 17. Y. Kone (30. Dica '79), 9. Traore (77. Deac '46). Antrenor: Andrea Mandorlini.

Cartonase galbene: Cadu '42, Dani '52

Partida a fost arbitrata de o brigada din Slovenia, cu Darko Ceferin la centru, ajutat la cele doua linii de Bojan Ul si Andrej Kokolj. Asistenti suplimentari au fost Matej Jug si Dragoslav Perici, iar arbitru de rezerva Boris Toseski.
Delegat UEFA la partida de la Copenhaga a fost albanezul Bujar Kasmi, iar observator de arbitri austriacul Wolfgang Sowa.