Data publicarii: Miercuri 27 Martie 2019, 00:14
Data actualizarii: Miercuri 27 Martie 2019, 00:39

Norvegia si Suedia au remizat, scor 3-3, in grupa Romaniei. Gazdele au egalat la ultima faza a jocului, dupa ce au condus initial cu 2-0! Spania a batut cu 2-0 Malta, iar Italia a facut scorul serii, 6-0 cu Liechtenstein.

Din articol

Norvegia - Suedia 3-3. Norvegia si Suedia, adversarele Romaniei in grupa F a preliminariilor pentru EURO 2020, au remizat la Oslo. Meciul a fost unul nebun!

Norvegia a deschis scorul prin Johnsen, in minutul 41, apoi a majorat diferenta prin Joshua King. Atacantul lui Bournemouth a punctat in minutul 59 din pasa lui Henriksen.

• NORVEGIA - SUEDIA 3-3 | Meci nebun la Oslo, in grupa Romaniei! Norvegia a condus cu 2-0, Suedia a facut 2-3, iar egalul a venit in minutul 90+7. REZUMAT VIDEO

Suedia a revenit pe tabela in mod incredibil si a marcat prin Claesson (70), Nordtveit (autogol 86) si Quaison (90+1).

Cand arbitrul se pregatea sa fluiere finalul jocului, Kamara a adus egalarea. Era minutul 90+6!