ROMANIA - INSULELE FEROE 4-1 | "Daca imi spunea cineva acum 4 ani ca o sa ajung la cifrele astea..." Reactia lui Keseru dupa dubla de la Cluj si ce spune despre egalul Norvegia 3-3 Suedia

Data publicarii: Miercuri 27 Martie 2019, 00:03
Data actualizarii: Miercuri 27 Martie 2019, 00:11

Romania a invins cu 4-1 Insulele Feroe, in preliminariile EURO 2020. Keseru, de doua ori, Deac si Puscas au marcat pentru echipa nationala.

Romania 4-1 Insulele Feroe. Claudiu Keseru, cu o dubla, Deac si Puscas au marcat in prima victorie a echipei nationale din preliminariile EURO 2020. Keseru a vorbit la ProTV imediat dupa meci.

"Daca imi spunea cineva acum 4 ani ca voi ajunge la cifra asta atat de repede...

Am facut o repriza buna pentru ca am marcat din ocaziile avute. Daca nu inscriam, ne faceam meciul greu. E cel mai bine cand marchezi repede.

Ocazia aceea din Suedia, vedeti cum e karma...astazi au intrat niste mingi care nu erau atat de clare.

Am suferit dupa meciul din Suedia, frustrarea a fost mare, mai ales dupa presiunea pe care am pus-o in repriza a doua si dupa ocaziile clare pe care le-am ratat. Astazi ne-am dorit incredibil de mult sa castigam.

Grupa e deschisa, e important ca Suedia nu a reusit sa ajunga la 6 puncte. Ar fi fost doua meciuri castigate cu foarte mult noroc. Ramane o balanta, un echilibru. Suedia nu merita sa aiba 6 puncte.

E bine ca e concurenta la echipa nationala", a spus Claudiu Keseru.