Cum a pierdut Gigi Becali 100.000 de euro la meciul Romania - Insulele Feroe! Contra i-a scos banii din buzunar cu o schimbare

Data publicarii: Marti 26 Martie 2019, 23:22
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2019, 23:28

George Puscas a marcat un eurogol in Romania 4-1 Insulele Feroe. In minutul 78, Cosmin Contra i-a oferit lui Dennis Man debutul la prima reprezentativa.

Romania s-a impus fara mari emotii in cel de-al doilea meci al preliminariilor pentru EURO 2020. Echipa nationala a invins Insulele Feroe cu scorul de 4-1, gratie reusitelor lui Keseru (dubla), Deac si George Puscas.

In meciul cu Insulele Feroe, Cosmin Contra i-a oferit debutul intr-un meci oficial lui Dennis Man, atacantul FCSB-ului. El a intrat in minutul 78, in locul lui Nicusor Stanciu.

Intrarea lui Man ii scoate lui Becali 100.000 euro din buzunar

Debutul lui Dennis Man la echipa nationala, intr-un meci oficial, face ca Gigi Becali sa fie nevoit sa plateasca 100.000 euro.

In momentul transferului la FCSB, UTA si-a pastrat o clauza. Aradenii s-au asigurat ca vor primi 100.000 euro daca Man ajunge sa evolueze pentru echipa nationala.