TORPILINSKI! Gol fabulos inscris de golgheterul lui Dinamo in chinul din Cupa! Cel mai tare gol din 16-imi? VIDEO

Data publicarii: Joi 25 Septembrie 2014, 08:01
Data actualizarii: Joi 25 Septembrie 2014, 08:18

Dinamo a avut nevoie de prelungiri pentru a se califica in optimile Cupei Romaniei. A fost 2-2 dupa 90 de minute in meciul cu Fortuna Poiana Campina, iar dinamovistii au mai marcat de trei ori in prelungiri. (5-2)

Dinamo a evitat rusinea unei eliminari in prelungiri. Flavius Stoican a mutat inspirat in minutul 74, cand l-a introdus pe teren pe Kamil Bilinski in locul lui Marius Alexe la scorul de 2-2.

In prima repriza suplimentara, Bilinski a fost fenomenal. A inscris pentru 3-2 in minutul 91, dupa o centrare perfecta a lui Dorin Rotariu, pentru ca cinci minute mai tarziu sa inscrie unul dintre cele mai frumoase goluri din 16-imile Cupei Romaniei.

Bilinski a trimis o torpila in vinclu, de la 25 de metri, care nu i-a dat nicio sansa portarului Iustin Popescu.

Kamil Bilinski este cel mai bun marcator al "cainilor" in acest sezon: a inscris 6 goluri - 4 in campionat si doua in Cupa Romaniei.