Mihai Rotaru a decis soarta lui Reghecampf după eliminarea din Cupă: "Povești! Povești! Povești!"

Mihai Rotaru Laurentiu Reghecampf Universitatea Craiova Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 12 Mai 2022, 22:24
Data actualizarii: Joi 12 Mai 2022, 22:32

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat, joi, în finala Cupei României, trecând în semifinale de Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului.

În tur, scorul a fost 2-1 pentru Sepsi, la Sfântu Gheorghe, iar joi seară, în retur, tot Sepsi s-a impus cu scorul de 1-0. Golul a fost marcat de Ştefănescu, în minutul 66.

Partida din Bănie a fost marcată de gestul golănesc al căpitanului Universității. În minutul 86 al partiei, Nicușor Bancu a văzut cartonașul roșu după ce l-a lovit cu capul în piept pe Ashkovski, apoi i-a dat cu mingea în cap. Horațiu Feșnic i-a arătat cartonașul roșu direct și cel mai probabil Bancu va primi o suspendare uriașă.