Gigi Becali și-a ales adversara preferată din fazele eliminatorii ale Cupei României: „CSA, să le dăm o basculantă!”

Gigi Becali csa steaua Cupa Romaniei FCSB Cupa Romaniei Gigi Becali
Data publicarii: Miercuri 01 Noiembrie 2023, 11:32
Data actualizarii: Miercuri 01 Noiembrie 2023, 12:01

FCSB a făcut doar egala, scor 1-1, cu Oțelul Galați, în etapa a doua a grupelor Cupei României, însă Gigi Becali este convis că echipa sa va ieși din grupe.

Mai mult, patronul vicecampioanei a dezvăluit că și-ar dori ca echipa sa să întâlnească CSA Steaua în fazele superioare.

„Ar fi bine ca CSA să câştige şi să cadă cu noi. Să câştige CSA şi după să vină cu noi. Ce mi-ar place să le dăm noi o basculantă.

Păi de ce să nu, ar fi cel mai bine. Dar n-au nicio şansă, n-au”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik.

FCSB ocupă locul doi în Grupa C, cu patru puncte, la egalitate cu liderul Oțelul Galați. „Roș-albaștrii” joacă ultimul meci din Cupă pe 6 decembrie, în compania lui FCU Craiova.

Program Cupa României

Corvinul 1921 Hunedoara – Sepsi OSK 1-0

Chindia Târgoviște – ACS Petrolul Ploiești 0-2

Oțelul Galați – FCSB 1-1

SCM Zalău – FCU Craiova 1948 (1 noiembrie, 13:00)

Progresul Pecica – Hermannstadt (1 noiembrie, 14:00)

CS Tunari – FC Voluntari (1 noiembrie, 15:00)

UTA Arad – Universitatea Craiova (1 noiembrie, 18:00)

CSM Alexandria – FC Botoșani (2 noiembrie, 14:00)

Gloria Buzău – Farul Constanța (2 noiembrie, 17:30)

Universitatea Cluj – CFR Cluj (2 noiembrie, 20:30)

FC Bihor Oradea – Dinamo (3 noiembrie, 20:30)

Ultima etapă din faza grupelor va avea loc la mijlocul săptămânii 4-10 decembrie 2023. Primele două echipe clasate în fiecare grupă în parte se califică în faza sferturilor de finală urmând a disputa următoarele meciuri conform schemei de mai jos, cu mențiunea că echipele câștigătoare ale grupelor vor disputa meciurile pe teren propriu. De asemenea, În semifinale, câștigătoarele sferturilor de finală 1 și 3 vor fi gazde.