FOTO ȘI VIDEO CUPA ROMÂNIEI | FC Argeș - Universitatea Craiova 2-1, FC Hermannstadt - Chindia 4-1 și Ocna Mureș - Minaur Baia Mare 0-6

FC Arges Chindia Targoviste CS Ocna Mures FC Hermannstadt Universitatea Craiova Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 19:00
Data actualizarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 19:07

Urmărim și comentăm împreună ultimele partide din Grupa D a Cupei României pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

FC Argeș - Universitatea Craiova, FC Hermannstadt - Chindia Târgoviște și CS Ocna Mureș - Minaur Baia Mare, ultimele partide din Grupa D a Cupei României, care vor determina cele două echipe calificate în sferturile de finală, sunt LIVE TEXT pe sport.ro începând cu ora 17:00.

FINAL: FC Argeș - Universitatea Craiova 2-1 (Screciu 55', Bertrand 64', Tofan 69')

Toate formațiile au șanse de calificare! Universitatea Craiova merge 100% în sferturi doar dacă învinge.

Dacă remizează, iar Ocna Mureș și Hermannstadt câștigă fiecare, oltenii sunt out, subliniază FRF pe site-ul oficial.

FINAL: FC Hermannstadt - Chindia Târgoviște 4-1 (Buhăcianu 4', Babic 13', 50', Jipa 18', Iancu 32')

Pentru FC Argeș, Minaur și Chindia, victoria e singura variantă viabilă pentru calificare.

Piteștenii, cu 3 puncte, trebuie să evite însă scenariul în care câștigă și Ocna Mureș, și Hermannstadt!

FINAL: CS Ocna Mureș - Minaur Baia Mare 0-6 (Chițas 23', Muacir 46', Donca 51', Rotar 71', Potcoavă 85', Lazăr 89')

Minaur și Chindia au nevoie de victorii. Ar face 4 puncte fiecare, egalând Ocna Mureș.

De-aici încolo însă, celelalte rezultate și criteriile de departajare intră în joc, mai informează Federația Română de Fotbal.

Clasamentul Grupei D înaintea ultimei etape

Loc Echipa M V E I Gol Pct
1. Universitatea Craiova 2 1 1 0 3-1 4
2. CS Ocna Mureş 2 1 1 0 2-1 4
3. AFC Hermannstadt 2 1 0 1 3-4 3
4. FC Argeș 2 0 2 0 1-1 2
5. Minaur Baia Mare 2 0 1 1 2-3 1
6. Chindia Târgovişte 2 0 1 1 1-2 1