CUPA ROMÂNIEI | Farul Constanța - CFR Cluj 0-0, 'U' Cluj - Rapid București 0-0

Farul Constanta CFR Cluj Cupa Romaniei Rapid U Cluj Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 21:50
Data actualizarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 23:20

Urmărim și comentăm împreună ultimele meciuri din Grupa C a Cupei României pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

CSM Alexandria - CSC Dumbrăvița, LIVE TEXT pe sport.ro de la ora 14:00, Farul Constanța - CFR Cluj și U Cluj - Rapid, ambele LIVE TEXT pe sport.ro de la ora 20:00, sunt ultimele partide din cadrul Grupei C a Cupei României, la sfârșitul cărora vom afla încă două echipe calificate în sferturile competiției.

FINAL: Farul Constanța - CFR Cluj 0-0

Dacă și Farul-CFR și U Cluj-Rapid se termină la egalitate, am avea trei formații cu 5 puncte, departajate potrivit criteriilor oficiale prezentate pe site-ul FRF.

FINAL: U Cluj - Rapid 0-0

Rapid e singura echipă care se califică 100% doar printr-o victorie, dintre cele patru angrenate în miza sferturilor de finală, subliniază Federația Română de Fotbal.

FINAL: CSM Alexandria - CSC Dumbrăvița 0-4 (Simon '25 - penalty și '72, C. Toma '42 - penalty și '63 - direct din corner)

CSM Alexandria și CSC Dumbrăvița nu mai au șanse de calificare, astfel că rămân patru formații în cursa pentru cele două locuri din sferturi, dintre care trei cu 4 puncte și una cu 3 puncte.