”E inadmisibil!”. Ce l-a deranjat pe MM Stoica, după ultimul meci al FCSB-ului

MM Stoica FC Bihor - FCSB FCSB Cupa Romaniei Mihai Stoica
Data publicarii: Joi 28 Septembrie 2023, 21:52
Data actualizarii: Joi 28 Septembrie 2023, 21:52

FCSB a câștigat primul meci din cadrul grupelor Cupei României, scor 2-0 cu FC Bihor.

În fața unui stadion plin, FCSB s-a impus la Oradea prin golurile marcate de David Miculescu și Siyabonga Ngezana

La o zi după meci, MM Stoica, managerul general al vicecampioanei, s-a arătat nemulțumit de calitatea mingilor cu care se dispută meciurile din Cupa României.

• Mihai Stoica

MM Stoica: ”Este inadmisibil!”

Oficialul FCSB a avut un nou discurs dur și i-a chemat ”la raport” pe foștii fotbaliști care activează în cadrul Federației Române de Fotbal.

”Este inadmisibil să se joace cu aceste mingi de carton. Să vină foștii fotbaliști care activează în Federație să vadă că nu se poate juca fotbal. Joci cu niște cutii de carton.

(...)

Sunt cartoane. Și aici s-a încheiat orice discuție. Nu poți juca fotbal pe un teren pe care nu se udă. Ce a fost la Tunari... nu se putea juca acolo. Acolo trebuia spus 'stop', nu se poate omologa un astfel de teren”, a spus MM Stoica, la Orange Sport.

FC Bihor - FCSB 0-2. Vicecampioana se pregătește pentru meciul din Superligă

David Miculescu a deschis scorul în minutul 26, după ce a reușit să șuteze din întoarcere de lângă patru jucători ai Bihorului. În repriza secundă, Siyabonga Ngezana s-a înălțat deasupra defensivei adverse și a majorat diferența în minutul 69.

Roș-albaștrii încep, astfel, cu dreptul campania din Cupa României. Pentru echipa pregătită de Elias Charalambous urmează meciul cu 'U' Cluj din campionat (luni, 2 octombrie, ora 21:00).