Reacții nebune după FC Bihor - FCSB: "Îi aruncau peste gard să ia autografe de la FCSB"

FC Bihor - FCSB George Tatar Cupa Romaniei
Data publicarii: Vineri 29 Septembrie 2023, 15:08
Data actualizarii: Vineri 29 Septembrie 2023, 15:07

FC Bihor - FCSB s-a încheiat 0-2.

Cele două cluburi s-au înfruntat miercuri seară de la ora 21:00, în prima etapă a grupelor Cupei României, la Oradea, pe stadionul „Iuliu Bodola”, din județul Bihor.

George Tătar, președintele lui FC Bihor, a vorbit la câteva zile după meci și subliniat că mare parte din Oradea e constituită din fani FCSB. Oficialul a subliniat că pentru club a fost copleșitoare atmosfera de la meciul din Cupa României.

„Orădenii, în proporţie de 70% sunt cu FCSB. Ceilalţi sunt cu Dinamo. Printre cele mai emoţionante momente au fost cele cu domnui Ienei. Să fie un stadion plin, a fost copleşitor pentru noi. Totuşi, suntem echipă de Liga a III-a. După meci a fost nebunie.

Copiii voiau să meargă să ia autografe de la FCSB, părinţii îi aruncau peste gard, a fost puţină nebunie.

Cei de la Oradea sunt stelişti. Suntem pe primul loc în Liga a III-a şi ar fi un eşec să nu promovăm. Mai avem încă mult de muncă şi e drum lung până acolo”, a spus președintele lui FC Bihor, potrivit Fanatik.

FC Bihor - FCSB 0-2

David Miculescu a deschis scorul în minutul 26, după ce a reușit să șuteze din întoarcere de lângă patru jucători ai Bihorului. În repriza secundă, Siyabonga Ngezana s-a înălțat deasupra defensivei adverse și a majorat diferența în minutul 69.

Roș-albaștrii încep, astfel, cu dreptul campania din Cupa României. Pentru echipa pregătită de Elias Charalambous urmează meciul cu 'U' Cluj din campionat (luni, 2 octombrie, ora 21:00).

Echipele de start

• FC Bihor: Pînzariu - Paublusztig, Sg. Jurj, Ioviță, Sorian, Farcaș, Gunie, Ban, Bactăr, Jurj, Vasile
  • FCSB: Vlad - Crețu, Ngezana, Haruț, Ganea - Djokovic, Lixandru, Gogescu - Radaslavescu, Miculescu, Oct. Popescu