Cum a reacționat conducerea lui CFR Cluj după meciul din Cupa României: "S-a văzut pe teren"

Alexandria - CFR Cluj Cupa Romaniei Marius Bilasco Cupa Romaniei Marius Bilașco / Sportpictures
Data publicarii: Joi 28 Septembrie 2023, 20:54
Data actualizarii: Joi 28 Septembrie 2023, 20:53

CFR Cluj s-a impus cu 3-1 în deplasare împotriva celor de la Alexandria.

Cele două cluburi s-au înfruntat în prima etapă a grupelor Cupei României. CFR Cluj a învins categoric și se va întoarce în Gruia cu toate cele trei puncte obținute.

Marius Bilașco, director sportiv la CFR Cluj, a vorbit în absența lui Andrea Mandorlini, în continuare suspendat, la flash-interviu după ce ardelenii au câștigat fără probleme la Alexandria.

Oficialul din Gruia a subliniat că fosta campioană avea nevoie de această victorie, având în vedere rezultatul negativ din meciul anterior cu Rapid București, scor 1-3.

„Am avut și momentul de care aveam nevoie, după eșecul cu Rapid. Cred că ce s-a văzut pe teren la băieți în acestă partidă a fost dorința de a repara ce s-a petrecut în Giulești. Ne adaptăm (n.r. la formatul Cupei). Nu e ușor. Cred că acest sistem dezavantajează echipele care sunt în fruntea clasamentului. Că ești nevoit să joci doar în deplasare.

Pe de altă parte, cupa e un obiectiv. Îți permite să joci în preliminarii de cupe europene.

Ceea ce e un obiectiv important pentru multe echipe.Din păcate Krasniqi a simțit ceva muscular. S-ar putea să fie o leziune. Să zic că această accidentare umbrește victoria, pentru că toată lumea e desul de supărată. Konoplyanka a avut și el o problemă la genunchi. Am înțeles că se va antrena normal”, a spus Marius Bilașco după meci.

Alexandria - CFR Cluj 1-3

Răzvan Fica a deschis scorul pentru ardeleni în minutul trei al partidei. Mihai Stancu a restabilit egalitatea, ulterior, în minutul 35, în urma unei lovituri de la 11 metri.

În repriza secundă, Mario Camora a dus scorul la 3-1 în minutul 46. Tabela de marcaj a rămas nemodificată până la capătul celor 90 de minute, iar CFR a obținut victoria.