Reactia eroului Rusiei dupa ce i-a aparat doua penaltyuri Spaniei! Rusii au innebunit pe internet: "Il punem Ministru al Apararii"

Rusia - Spania Campionatul Mondial de Fotbal CM 2018 Cupa Mondiala Igon Akinfeev Cupa Mondiala 2018
Data publicarii: Duminica 01 Iulie 2018, 21:20
Data actualizarii: Duminica 01 Iulie 2018, 21:22

Vezi si - Primul telefon dat de Vladimir Putin dupa ce Rusia a eliminat Spania de la Mondial :)) Internetul s-a umplut de glume dupa inca un soc la turneul final

"Noi am sperat sa ajungem la lovituri de departajare", a declarat portarul nationalei Rusiei, Igor Akinfeev, care a aparat suturile de la punctul cu var ale spaniolilor Koke si Aspas, contribuind decisiv la calificarea echipei sale in sferturile de finala ale Cupei Mondiale 2018.

"Facem o Cupa Mondiala fantastica. Nu doar fanii nostri, dar si fanii din alte tari au simtit aceasta atmosfera si au inteles ca rusii stiu cu adevarat cum sa joace fotbal", a spus Akinfeev, citat de AFP.

Rusia, gazda Mondialului, a invins surprinzator Spania cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, dupa ce scorul la finalul celor 120 de minute a fost 1-1.

Rusia a reusit cel mai bun rezultat al sau la Cupa Mondiala dupa destramarea Uniunii Sovietice, urmand sa joace in sferturi cu Croatia sau Danemarca.