Primul telefon dat de Vladimir Putin dupa ce Rusia a eliminat Spania de la Mondial :)) Internetul s-a umplut de glume dupa inca un soc la turneul final

Spania Campionatul Mondial de Fotbal CM 2018 Cupa Mondiala Rusia Cupa Mondiala 2018
Data publicarii: Duminica 01 Iulie 2018, 20:17
Data actualizarii: Duminica 01 Iulie 2018, 20:23

Rusia a eliminat Spania de la Campionatul Mondial. Meciul s-a incheiat 1-1 dupa 120 de minute, iar rusii au castigat 4-3 la loviturile de departajare.

Spania pleaca si ea de la Mondial, dupa Germania, Argentina si Portugalia! Patru dintre marile favorite ale turneului final n-au apucat nici macar sferturile!

Eliminarea Spaniei dupa 1-1 si 3-4 la penaltyuri cu Rusia a generat o avalansa de glume pe internet.

Cele mai de succes au fost cele cu Vladimir Putin urmarind un monitor asemanator cu cel folosit la arbitrajul video, dar si cu presedintele rus vorbind la telefon.

Iata cateva meme-uri virale pe internet.