NEYMAR, facut CLOVN de selectionerul Mexicului! Ce replica i-a dat brazilianul: "Nu-mi pasa de critici!"

Data publicarii: Marti 03 Iulie 2018, 10:49
Data actualizarii: Marti 03 Iulie 2018, 20:29

Neymar e criticat si ironizat pentru simularile din partidele de la Cupa Mondiala 2018.

Vedeta echipei Braziliei, Neymar, a afirmat ca nu ia in seama criticile lansate la adresa sa, dupa meciul cu Mexic (2-0), din optimile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal 2018, afirmand ca "sunt doar o tentativa in plus'' de a-l ''destabiliza".

"Ochoa este un mare portar, dar eu nu abandonez niciodata, sunt brazilian. Este un gol de perceptie, de vointa, m-am smuls dintre ei si am trimis mingea in poarta'',
a caracterizat Neymar golul marcat pentru Selcao, prin care a deschis scorul in meciul cu Mexicul.

''In privinta criticilor la adresa mea, cred ca nu sunt decat o tentativa in plus de a ma destabiliza decat altceva. Nu-mi pasa de critici, iar de cele din presa nici atat nu ma ocup. Eu nu am vorbit cu presa la ultimele doua meciuri, intrucat nu vreau polemici, prea multa lume se inflameaza. Nu vreau sa ma fac remarcat altfel decat pe teren, pentru ca sunt un jucator", a spus Neymar.

"Progresez, stiam ca am nevoie de ritm si m-am simtit mai bine. Sunt foarte bucuros nu doar pentru mine, ci pentru toata echipa, pentru eforturile depuse. Trebuie sa invatam sa suferim. A fost un meci dificil, cunosteam calitatea adversarului, dar sunt fericit pentru victoria echipei", a adaugat Neymar.

Selectionerul Mexicului a criticat simularile lui Neymar.

"E rusinos ca se pierde atat de mult timp din cauza unui jucator. E o lectie pentru copiii care se uita. Asta ar trebui sa fie un joc pentru barbati, nu pentru clovni", a spus Juan Carlos Osorio.

Selectionata Braziliei s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, dupa ce a invins reprezentativa Mexicului cu scorul de 2-0 (0-0), luni, la Samara, in optimile de finala.

Selecao s-a impus prin golurile marcate de Neymar (51) si Roberto Firmino (88), iar in sferturi va intalni Belgia.