VIDEO EXCLUSIV „Ieșirea lui a schimbat ceva!” Ce l-a 'tras în jos' pe Nicolae Dică în duelul cu West Ham United

FCSB Dumitru Dragomir Nicolae Dica West Ham United Conference League
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 10:58
Data actualizarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 11:01

FCSB a pierdut meciul cu West Ham United din runda inaugurală a fazei grupelor UEFA Europa Conference League, scor 1-3.

Roș-albaștrii au condus până în minutul 64 pe London Stadium, după golul marcat de Andrei Cordea în minutul 34, din pasa lui Darius Olaru. West Ham a întors rezultatul după golul lui Bowen din penalty-ul comis de Ștefan Târnovanu, englezii marcând încă două goluri până la final, prin Emerson și Antonio.

Nicolae Dică a făcut primele schimbări în minutul 70, când i-a scos pe Compangno și Olaru și i-a trimis în teren pe David Miculescu și Octavian Popescu. După primele schimbări, FCSB a încasat cele două goluri de la West Ham, iar Dumitru Dragomir consideră că schimbările au fost cele care l-au tras în jos pe tehnician.

Dumitru Dragomir: „Schimbarea lui Compagno a schimbat ceva!”

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal a vorbit la „Ora exactă în sport” despre meciul FCSB-ului, punctând că schimbările au fost decisive în soarta partidei. Dumitru Dragomir a evidențiat și faptul că ieșirea lui Andrea Compagno a impactat jocul.

„Schimbările nu l-au ajutat pe Dică, doar pe antrenorul englez. Asta un aspect. Al doilea: până ne-a ținut forța să alergăm, am dus-o. Dar, schimbarea lui Compagno a schimbat ceva. El ținea trei oameni acolo.

Schimbările pe care le-a făcut Dică nu l-au ajutat cu nimic, ba din contră, a dat echipa înapoi”, a declarat Dumitru Dragomir la PRO Arena.