"E cea mai bună achiziție". Jucătorul de la FCSB care a reușit să impresioneze la scurt timp după transfer

Data publicarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 10:16
Data actualizarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 10:34

FCSB a pierdut pe London Stadium cu West Ham, scor 1-3.

Într-o intervenție telefonică la "Ora Exactă în Sport", Adrian Porumboiu a făcut o analiză a jocului prestat de FCSB și a evidențiat calitatea transferului lui Andrea Compagno, jucător care l-a impresionat pe fostul arbitru.

"Au avut o repriză de excepție. Demult nu am văzut o echipă românească să joace la acest nivel. Cu jucători de talie, cu jucători care au creat probleme. O echipă, oricum, care a lăsat o impresie foarte bună. Nu l-aș fi schimbat niciodată pe Compagno. Mi-a plăcut mult, i-a ținut acolo, i-a fost frică. Să nu mai jucăm cu un vârf număr 9 autentic, ei au zburdat pe acolo.

E cea mai bună achiziție, acum se lasă celelalte așteptate. Compagno e o achiziție foarte, foarte bună. Atât jocul făcut din atac, cât și golul marcat de FCSB a plecat în urma unei recuperări a lui Compagno", a declarat Adrian Porumboiu la PRO ARENA

West Ham - FCSB 3-1

FCSB a condus timp de 35 de minute pe London Stadium, grație golului marcat de Andrei Cordea. În partea a doua, Bowen a restabilit egalitatea după un penalty controversat acordat de centralul partidei, Benoit Bastien.

În minutul 74, Emerson a dus scorul la 2-1, cu un șut puternic din interiorul careului, iar Antonio a închis tabela în minutul 90. S-a terminat 3-1 pentru FCSB, iar vicecampioana României se pregătește acum pentru meciul cu Anderlecht, de joia viitoare.