Viking - FCSB | Norvegienii, pregătiți de spectacol pentru grupele Conference League. Câte bilete s-au vândut

Viking - FCSB bilete Viking - FCSB grupe conference league Conference League
Data publicarii: Duminica 21 August 2022, 16:29
Data actualizarii: Duminica 21 August 2022, 16:43

FCSB a pierdut manșa tur cu Viking, din play-off-ul Conference League, pe teren propriu, scor 1-2, iar norvegienii au prima șansă la calificarea în grupe.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 3 al meciului de pe Arena Națională, însă Viking a egalat la faza imediat următoare, prin Kabran. Norvegienii au dat lovitura în minutul 35, când au înscris pentru 2-1, iar ulterior s-au apărat aglomerat și au reușit să mențină scorul de pe tabelă.

Returul din Norvegia se anunță unul de foc pentru FCSB. Vicecampioana României nu se va putea baza pe Darius Olaru, suspendat, partida se va juca pe un teren sintetic, iar gazdele se așteaptă la un stadion plin.

Viking - FCSB | Stadionul plin pentru calificarea în grupele Conference League

• Returul dintre Viking și FCSB se va disputa joi, de la ora 20:00, la Stavanger, ÎN DIRECT pe PRO TV și VOYO.

Cu patru zile înaintea confruntării din Norvegia, oficialii formației Viking au anunțat că s-au vândut peste 10.000 de bilete din cele 15.000 posibile și se așteaptă ca la ora meciuli stadionul să fie plin.

"Au trecut 15 ani de când Viking s-a calificat pentru ultima oară în grupele unei competiții europene. Acum, clubul este la un pas de a realiza din nou această performanță, ceea ce ar însemna că vor intra în conturile clubului cel puțin 30 de milioane de coroane norvegiene (n.r - 3 milioane de euro).

Fanii ar urma să aibă posibilitatea de a vedea șase meciuri împotriva unor adversare puternice din Europa", a scris publicația norvegiană Stavanger Aftenblad.