Pierderi importante pentru Dan Petrescu! Jucătorii de bază care nu vor evolua în returul lui CFR Cluj cu Lazio

Dan Petrescu CFR Cluj - Lazio Conference League Nana Boateng yuri matias Conference League
Data publicarii: Joi 16 Februarie 2023, 23:39
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2023, 00:38

Lazio și CFR Cluj au jucat în manșa tur a dublei pentru primăvara europeană din Conference League.

Partida s-a disputat pe Olimpico din Roma, iar singurul gol a confruntării a fost marcat de Ciro Immobile, în minutele de prelungire ale primei reprize.

Manșa secundă va avea loc joi, 23 februarie, de la ora 19:45, în direct pe PRO ARENA și VOYO

Pierderi importante pentru returul din Gruia

Pentru partida de pe teren propriu, Dan Petrescu se va confrunta cu anumite probleme de lot.

În urma întâlnirii de la Roma, tehnicianul campioanei României i-a pierdut pe Nana Boateng și Yuri Matias, aceștia fiind suspendați.

Cei doi fotbaliști au fost avertizați cu cartonaș galben în prima repriză și, cum au ajuns la al treilea avertisment în Conference League, nu vor avea drept de joc la Cluj.