Gigi Becali a vorbit despre forma lui Octavian Popescu după primul meci jucat de fotbalist în acest sezon: „E descurajat!”

Gigi Becali FCSB Octavian Popescu Conference League
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Joi 27 Iulie 2023, 08:32
Data actualizarii: Joi 27 Iulie 2023, 08:33

FCSB a obținut o victorie la limită în duelul cu CSKA 1948 Sofia din deplasare, scor 1-0.

Vicecampioana României a câștigat datorită golului marcat de Florinel Coman în prima repriză a meciului disputat la Sofia. Prestația fotbaliștilor pregătiți de Elias Charalambous nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor în manșa tur a turului al doilea al preliminariilor Conference League.

În meciul de pe stadionul Vasil Levski a jucat și Octavian Popescu, cel care a absentat de la primele două etape. Fotbalistul a fost trimis în teren în startul reprizei secunde, înlocuindu-l pe Alexandru Băluță, însă nu a reușit să își facă prezența simțită pe teren.

Gigi Becali, despre Octavian Popescu: „Nu trebuie să faci piruete, să o gâdili!”

Gigi Becali a vorbit la finalul meciului despre prestația jucătorilor săi, nemulțumit de ce a văzut. Finanțatorul nu crede că echipa sa are șanse să treacă mai departe după ce a văzut cum s-a prezentat în deplasarea din Bulgaria și a vorbit și despre Octavian Popescu.

„El nici nu e ăla care să vocifereze, să se oftice că nu joacă și să o facă în batjocură. Probabil e descurajat că nu îi mai iese cum îi ieșea. E posibil să aibă nevoie de o reușită-două. Aici e vorba și de atitudine, nu trebuie să faci piruete, să o gâdili. Nu merge așa!”, a declarat Gigi Becali la Orange Sport.

Returul dintre FCSB și CSKA 1948 Sofia se va juca la București, pe Arcul de Triumf, joi, 3 august, de la ora 21:30. Învingătoarea se califică în turul 3 și se va duela cu danezii de la Nordsjaelland.