VIDEO EXCLUSIV FCSB - West Ham 0-3 | Reacția lui Risto Radunovic după ratarea monumentală din minutul 90. Ce a spus fundașul muntenegrean

Data publicarii: Vineri 04 Noiembrie 2022, 00:23
Data actualizarii: Vineri 04 Noiembrie 2022, 00:35

FCSB - West Ham s-a terminat 0-3, meci care a fost în direct pe Pro Arena & VOYO.

Din articol

Risto Radunovic a vorbit după meci despre evoluția echipei și a evidențiat faptul că a avut o ratare imensă, însă este mai mult dezamăgit de prestația slabă a echipei din ultimul meci de Conference League.

„Am vrut să arătăm și să facem un meci bun și pentru suporteri, dar mai ales pentru noi. A fost un moment greu și îmi pare foarte rău că am pierdut acest meci.

• Risto Radunovic

Este un moment foarte greu pentru noi. Duminică avem un nou meci (n.r. vs Rapid), un derby care de fiecare dată poate schimba tot sezonul. Vrem să ne concentrăm acolo și să schimbăm.

Am avut o ocazie imensă (n.r. cea din minutul 90), mai mult stau pe gânduri că toată echipa nu a făcut un meci bun, nu a arătat cum trebuie și asta e mai important decât ocaziile pe care le-am avut.

Sunt foarte multe (n.r. numărul de goluri încasate de FCSB în Conference League). Acum nu mai putem schimba nimic și trebuie să o luăm ca pe o lecție. La anul să dea Dumnezeu să fie mai bine.

Mihai e antrenorul nostru secund care e de foarte mult timp și îmi pare rău și pentru el că nu am reușit să facem un rezultat bun.

Îi felicit pe fiecare, au făcut mai bine și înseamnă mult pentru fotbalul românesc (n.r. faptul că CFR Cluj a ajuns în primăvara europeană din Conference League).

Trebuie să facem treabă bună în campionat, să ajungem în playoff. La cum am arătat în ultimele meciuri nu putem spune că ne uităm la campionat, dar sunt sigur că putem schimba imaginea noastră.

Noi suntem o familie și așa trebuie să rămânem și așa vom fi tot timpul”, a spus Risto Radunovic după meci la microfonul PRO TV.

FCSB - West Ham 0-3

„Ciocănarii” au început în forță. Pablo Fornals a primit o pasă excelentă de la Benjamin Johnson și a punctat primul gol pe tabelă pentru londonezi, în minutul 40.

În partea a doua a meciului, Joyskim Dawa a reluat în proprie poartă după ce Divin Mubama a încercat să majoreze diferența pentru echipa la care și-a făcut debutul.

Același Pablo Fornals a fost încă odată periculos în fața goalkeeper-ului FCSB-ului, Ștefan Târnovanu, și a închis tabela cu un șut formidabil, la 3-0 pentru West Ham.