VIDEO EXCLUSIV "Suntem departe de fotbalul mare". Ștefan Târnovanu, reacție clară după înfrângerea dură cu West Ham

Data publicarii: Vineri 04 Noiembrie 2022, 00:04
Data actualizarii: Vineri 04 Noiembrie 2022, 00:31

FCSB a încheiat aventura europeană cu o înfrângere, pe teren propriu, scor 0-3, cu West Ham.

FCSB a fost învinsă fără drept de apel de formaţia engleză West Ham United, cu scorul de 3-0, pe Arena Naţională din Bucureşti, în ultimul său meci din Grupa B a Conference League.

Vicecampioana, într-un moment de criză prelungită, a cedat la scor de forfait, după golurile lui Pablo Fornals (minutele 40, 65) şi autogolul lui Joyskim Dawa (minutul 56).

West Ham, care a venit la Bucureşti fără piesele sale de bază, a câştigat cu echipa a doua, în care au jucat tineri ca Oliver Scarles (16 ani), Divin Mubama (18 ani), Freddie Potts (19 ani), Kamarai Swyer (19 ani) sau Kaelan Casey (18 ani). "Ciocănarii" au încheiat grupa cu un bilanţ perfect, şase victorii din şase meciuri.

Ștefan Târnovanu, reacție directă după parcursul din grupele Conference League

Portarul de la FCSB, cel care a avut o serie de intervenții foarte bune, a declarat că vicecampioana României mai are mult de muncă până să ajungă la un nivel decent în cupele europene.

"Mai avem de muncit, suntem departe de fotbalul mare. S-a demonstrat în seara asta că pot veni și cu echipa a doua sau cu copiii. Am evitat câteva goluri, dar tot s-a terminat 3-0 pentru ei. Cu ce ajută? Suntem departe de ei! S-a jucat la o singură poartă. Toată miza se mută în campionat, trebuie să câștigăm cu orice preț meciul cu Rapid", a declarat Ștefan Târnovanu după meci.