Craiova - Beer Sheva | Motivul pentru care Paul Papp a văzut cartonașul roșu după fluierul final al primei reprize

Craiova - Beer Sheva Mirel Radoi Papp Rosu Paul Papp Conference League
Data publicarii: Joi 18 August 2022, 22:44
Data actualizarii: Joi 18 August 2022, 22:44

Universitatea Craiova și Beer Sheva s-au duelat în play-off-ul Conference League, scor 1-1.

Mirel Rădoi l-a trimis pe Paul Papp din primul minut în primul meci din dubla manșă cu Beer Sheva, însă, fotbalistul a fost eliminat la pauză și i-a lăsat pe olteni în inferioritate numerică în repriza secundă.

A existat un conflict în tunel în timp ce echipele mergeau spre vestiare. Un fotbalist al lui Beer Sheva s-a izbit de Paul Papp și a căzut jos. Centralul scoțian Nick Walsh i-a arătat cartonașul roșu ușor, iar Mirel Rădoi a trebuit să schimbe tactica la pauză.

Cu toate acestea, oltenii nu au fost singurii care au văzut eliminarea. Hatem Abd Elhamed l-a faultat în careu pe Crețu și a primit al doilea cartonaș galben. Din minutul 74, ambele formații au evoluat în inferioritate numerică.

Craiova - Beer Sheva 1-1

Hapoel a deschis scorul prin golul marcat de Hatuel, în minutul 70, în timp ce pentru Universitatea Craiova a punctat Ivan, din penalti, în minutul 74.

Mirel Rădoi a pășit cu dreptul în partida retur cu Zorya, din turul al treilea preliminar Conference League, câștigată de olteni cu 3-0 pe "Ion Oblemenco", primul meci pe banca tehnică a Craiovei pentru fostul selecționer. Universitatea pierduse în tur (0-1), însă, a trecut mai departe cu 3-1 la general.

Oltenii au evoluat bine și în turul doi preliminar. Cu Laszlo Balint ca principal, Craiova a remizat în Albania cu Vllaznia 1-1 și a câștigat la scor de neprezentare meciul de acasă (3-0).