Ce victorie pentru Reghecampf! După 0-2 în tur, Neftci Baku e calificată în turul 3 din Conference League

Neftci Baku aris limassol Laurentiu Reghecampf Conference League
Data publicarii: Joi 28 Iulie 2022, 22:04
Data actualizarii: Joi 28 Iulie 2022, 22:03

Neftci Baku, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf, s-a calificat în turul 3 preliminar din Conference League, după ce a eliminat Aris Limassol, scor 3-2, la general.

După 0-2 în meciul tur, din Cipru, în urma căruia Reghecampf avea un discurs dur și cerea o schimbare de atitudine din partea echipei sale, Neftci Baku a întors rezultatul pe teren propriu și s-a impus cu o victorie clară, 3-0.

Calificare pentru Reghecampf

La pauză, formația din Azerbaijan conducea cu 1-0. Godsway Donyoh a marcat în minutul 38, după ce a scăpat pe un contraatac, a driblat un fundaș și a finalizat excelent.

Formația din Baku a egalat la general în minutul 57, prin Eddy Silvestre, care a înscris cu o lovitură de cap, după un corner.

La cinci minute distanță, Neftci a înscris golul de 3-0. Americanul Kenny Saief a punctat cu un șut superb din afara careului și a stabilit scorul final al meciului.

Din minutul 82, Aris Limassol a jucat în inferioritate numerică, după ce fundașul Morgan Brown a văzut al doilea cartonaș galben.

În turul 3 preliminar din Conference League, echipa lui Laurențiu Reghecampf va întâlni câștigătoarea din duelul Rapid Viena - Lechia Gdansk. În tur, meciul s-a încheiat la egalitate, 0-0.