VIDEO Champions League, turul 2 preliminar: Aris Limassol și-a spulberat cu 6-2 adversara, Sheriff Tiraspol își vede de drum în continuare!

preliminarii Champions League aris limassol Maccabi Haifa Raków Czestochowa Sheriff Tiraspol Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 27 Iulie 2023, 08:34
Data actualizarii: Joi 27 Iulie 2023, 08:36

Campioana Poloniei, Rakow Czestochowa, cu românii Bogdan Racovițan și Deian Sorescu pe teren, a câștigat în minutul 90+1 meciul cu Qarabag.

Echipa cipriotă Aris Limassol este aproape de turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, după ce a surclasat-o pe BATE Borisov cu 6-2, miercuri, pe teren propriu, în prima manşă din turul secund preliminar al competiţiei.

Rakow Czestochowa, campioana Poloniei, a câştigat in extremis meciul cu azerii de la Qarabag FK, scor 3-2, cu un gol marcat de germanul Sonny Kittel (90+1).

Sheriff Tiraspol a trecut și de Maccabi Haifa

Fundaşul Bogdan Racoviţan a fost integralist la gazde, iar Deian Sorescu a fost introdus în minutul 84.

După ce a eliminat-o pe Farul, Sheriff Tiraspol a câştigat cu 1-0 prima manşă cu Maccabi Haifa, prin golul marocanului Amine Talal (28).