Reghecampf și Răzvan Lucescu, la un pas de eliminarea din Conference League! Eșecuri pentru români în turul 2 preliminar

Laurentiu Reghecampf Conference League Neftci Baku PAOK Salonic Razvan Lucescu Conference League
Data publicarii: Joi 21 Iulie 2022, 22:41
Data actualizarii: Joi 21 Iulie 2022, 22:41

Echipele antrenate de Laurențiu Reghecampf și Răzvan Lucescu sunt aproape de eliminarea din Conference League.

Cele două formații ale antrenorilor români au evoluat în manșa tur din runda a doua preliminară din Conference League.

Reghecampf și Răzvan Lucescu, la un pas de eliminarea din Conference League

La primul meci oficial după ce a preluat-o pe Neftchi Baku, Laurențiu Reghecampf s-a văzut învins de formația Aris Limassol, ocupanta locului 4 în ultimul sezon din Cipru, scor 0-2. Golurile au fost marcate de Caju (53) și Gomis (66).

Returul dintre cele două formații este programat la Baku, joi, 28 iulie, de la ora 20:00.

Primul meci din campionat al lui Reghecampf la Neftchi Baku se va juca abia pe 6 august, când debutează noul sezon al campionatului din Azerbaijan.

O surpriză mare s-a înregistrat la Sofia, unde PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, a fost învinsă de Levski, scor 0-2.

PAOK, formație care a ajuns până în sferturile de finală ale precedentei ediții din Conference League, s-a văzut condusă la două goluri diferență după mai puțin de jumătate de repriză, în urma golurilor marcate de Welton (1) și Bari (19).

Returul dintre PAOK și Levski este programat joi, 28 iulie, de la 20:30, pe Toumba Stadium din Salonic.