Tite i-a răspuns lui Roy Keane! Ce a spus selecționerul Braziliei după ce a dansat alături de elevii săi la golul lui Richarlison

Brazilia qatar 2022 Roy Keane Tite CM 2022
Vali Andronescu
Data publicarii: Marti 06 Decembrie 2022, 16:59
Data actualizarii: Marti 06 Decembrie 2022, 17:09

Sud-americanii au învins-o pe Coreea de Sud, scor 4-1.

Brazilienii s-au distrat cu asiaticii în prima parte a meciului. În minutul 29, Richarlison a înscris după o acțiune fantastică a elevilor lui Tite, iar sud-americanii s-au bucurat la gol alături de selecționer, care i-a imitat dansul marcatorului.

Roy Keane a tunat după meci cu privire la acest aspect, iar Tite a oferit și un răspuns, evidențiind faptul că nu vrea ca nimic să fie interpretat greșit.

„Încerc să mă adaptez la jucătorii mei. Sunt tineri și au multe dansuri și glume. Ei mi-au spus că trebuie să învăț cum să mă mișc și eu.

Sunt foarte grele, dar le-am tot încercat. Richarlison era acolo și am spus 'ce e dansul ăsta?', am mai spus 'dacă-l faci tu, îl voi face și eu'.

Sunt foarte mulți oameni care spun că a fost lipsă de respect. Știu că e o cameră de filmat și nu vreau să fie nimic interpretat greșit”, a spus Tite, potrivit Mirror.

Roy Keane i-a făcut praf pe brazilieni! Ce l-a revoltat pe fostul căpitan de la Manchester United

“Nu-mi vine să cred la ce văd! Nu am văzut niciodată atât de mult dans. Parcă m-aș uita la «Dansez pentru tine». Cred că e lipsă de respect să dansezi așa după fiecare gol.

Înțeleg primul moment, dar nu mereu… E o lipsă de respect. Chiar și selecționerul lor s-a implicat!? Nu îmi place ce văd!”, a tunat Roy Keane, potrivit mirror.co.uk.

Brazilia - Coreea de Sud 4-1

Brazilienii au început în forță meciul cu Coreea. Sud-americanii au dat startul recitalului prin golul lui Vinicius Junior (minutul 7). Neymar a majorat diferența (minutul 13) din penalty, Richarlison a înscris un supergol (minutul 29), iar Lucas Paqueta a închis scorul în dreptul Braziliei de pe tabelă (minutul 36). Paik Seung-Ho a redus din diferență, dar prea târziu ca asiaticii să mai facă ceva (minutul 76).

• Brazilia se va întâlni cu Croația în sferturile de finală vineri, 9 decembrie, de la ora 17:00