Olivier Giroud Argentina Finala Cupei Mondiale Franta - Argentina giroud criza de nervi CM 2022
Data publicarii: Duminica 18 Decembrie 2022, 18:17
Data actualizarii: Duminica 18 Decembrie 2022, 18:30

Franța - Argentina e finala Cupei Mondiale. Sud-americanii au intrat la pauză în avantaj, scor 2-0.

La scorul de 0-2 în finala Cupei Mondiale de la Doha, Didier Deschamps a efectuat două modificări.

În minutul 41, selecționerul Franței i-a scos pe Olivier Giroud și pe Ousmane Dembele și i-a introdus pe Marcus Thuram și pe Randal Kolo Muani.

Olivier Giroud, criză de nervi

Vizibil deranjat de schimbare și de cursul jocului, Giroud a fost surprins pe bancă extrem de nervos.

Vârful lui AC Milan dat de pământ cu recipientul cu apă și s-a calmat cu greu. Colegii de pe bancă nu au schițat niciun gest.

La pauză, Argentina conducea cu 2-0 după golurile marcate de Lionel Messi ('23 penalty) și Angel Di Maria ("36).