Tot stadionul a cerut SCHIMBARE dupa faza asta! Bale a simulat mai RAU decat Iniesta! Ce s-a intamplat 5 minute mai tarziu VIDEO

Scotia Andres Iniesta cm 2014 Gareth Bale Tara Galilor CM 2014
Data publicarii: Sambata 13 Octombrie 2012, 14:20
Data actualizarii: Sambata 13 Octombrie 2012, 16:53

Daca facea asta in Anglia il dadeau afara din echipa. Cum i-a linistit Bale pe fani dupa o faza care spune multe despre caracterul unui jucator.

Bale a jucat foarte bine pentru Tara Galilor, in victoria de poveste cu rivalii din Scotia. El a dat ambele goluri ale echipei sale, iar galezii au intors scorul si au castigat cu 2-1.

Desi Bale a fost declarat pe buna dreptate omul meciului, tot stadionul a inceput sa-l huiduie pentru o faza care a lasat masca pe toata lumea.

Fie ca a fost vorba de determinare, fie ca Bale a vrut sa triseze, s-a aruncat in careu, cu gandul la un penalty, mai urat decat Iniesta la ultimul 'El Clasico'.

In min 81, acelasi Bale marcare din penalty, trei minute mai tarziu a facut simularea asta. Totul s-a terminat in minutul 89, cand Bale a devenit erou cu un GOLAZO senzational! VIDEO AICI