Zidane, pus la zid in Spania dupa o noua infrangere pentru Real Madrid: "Esti o mizerie!" Atac dur la adresa antrenorului

Zinedine Zidane AS Roma Real Madrid Campionate externe Zidane, pus la colt in Spania dupa o noua infrangere pentru Real Madrid: "Esti o mizerie!" Atac dur la adresa antrenorului
Data publicarii: Luni 12 August 2019, 09:39
Data actualizarii: Luni 12 August 2019, 09:45

Real Madrid a pierdut la penalty-uri amicalul cu AS Roma.

Echipa antrenata de Zinedine Zidane s-a vazut invinsa din nou in seria de amicale, dupa ce a pierdut cu 3-7 confruntarea cu Atletico Madrid si 0-1 cu Tottenham.

Duminica seara, echipa de pe Santiago Bernabeu a fost invinsa la penalty-uri de AS Roma, dupa ce partida s-a incheiat 2-2 la finalul celor 120 de minute de joc. Toate cele patru goluri au fost inscrise in prima repriza.

La penalty-uri, scorul a fost 4-5 in favoarea celor de la AS Roma, dupa ce Marcelo a ratat ultima lovitura de la 11 metri.

Spaniolii au izbucnit: "Zidane e o mizerie"

Dupa aceasta noua infrangere, spaniolii i-au dat un ultimatum lui Zidane.

"Zidane, mai ai sase zile sa cureti mizeria din mintea ta", este titrata una dintre cronicile de pe Marca.

"Zidane e o mizerie", deschide Marca site-ul in aceasta dimineata.

Jurnalistii spanioli pun sub semnul intrebarii si noul sezon in ceea ce priveste Realul si cer o reevaluare a situatiei din partea conducerii clubului si a lui Zinedine Zidane.