FOTO ȘI VIDEO S-a dat autogolul anului în meciul dintre Mirel Rădoi și Cosmin Contra! Faza care l-a lăsat „mască” pe fostul antrenor de la Craiova

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 11 Martie 2023, 17:00
Data actualizarii: Sambata 11 Martie 2023, 17:05

Al Taee și Damac s-au duelat în etapa cu numărul 20 din prima ligă a Arabiei Saudite, scor 1-3.

Meciul i-a pus față în față pe foștii selecționeri ai naționalei României, Mirel Rădoi, în prezent antrenor la Al Taee și Cosmin Contra, care a preluat-o recent pe Damac. Cel din urmă a ieșit victorios, deși gazdele au deschis scorul și stabilit rezultatul la pauză.

În a doua parte, echipa lui Contra a înscris de două ori, prin Al Sarhani și Making, însă „golul meciului” a fost un autogol de cascadorii râsului și i-a aparținut unui jucător din tabăra lui Mirel Rădoi.

Autogol de „cascadorii râsului” în Al Taee - Damac

În minutul 74, după un atac al oaspeților, balonul a fost deviat greșit de un jucător de-ai lui Contra, a ajuns în fața porții, acolo unde Al Jabeeri, fundașul lui Mirel Rădoi, părea să aibă situația sub control, însă a lovit greșit balonul și și-a învins propriul portar.

În urma victoriei, Damac a trecut peste Al Taee în clasament, cele două având egalitate de puncte, 25, însă echipa lui Contra cu un golaveraj superior.