Moment fabulos in camera VAR! :)) Ce s-a intamplat in timpul unui meci din Grecia: arbitrii video nu stiau ca sunt filmati

Data publicarii: Duminica 25 August 2019, 10:12
Data actualizarii: Marti 27 August 2019, 21:01

Grecii au adoptat deja sistemul VAR in campionatul intern.

Pentru a scapa de scandaluri, grecii au decis sa implementeze sistemul VAR. La ei, campionatul a fost decis de mai multe ori in urma unor scandaluri legate de arbitraj. Si Razvan Lucescu a pierdut un titlu din aceasta cauza.

La primul meci cu VAR din campionatul elen, camerele video au surprins insa o faza amuzanta, care s-a viralizat rapid pe internet. Totul s-a intamplat la partida dintre Lamia si Panathinaikos.

Oamenii de la VAR si-au comandat mancare in timpul meciului

In timpul meciului Lamia - Panathinaikos, oamenilor din camera VAR li s-a facut foame. Ei au dat o comanda, iar un curier le-a livrat pachetul. Momentul a fost surprins de o camera amplasata deasupra lor.

Pe teren, meciul s-a incheiat la egalitate, scor 1-1. Romaric a dechis scorul pentru gazde in minutul 20, dar Panathinaikos a egalat in minutul 35 dintr-un penalty.