Dupa Sumudica, DEZASTRUL! Gaziantep, ELIMINATA din Cupa la primul meci dupa demiterea antrenorului roman

Marius Sumudica Alex Maxim Cupa Turciei Gaziantep Konyaspor Campionate externe Dupa Sumudica, DEZASTRUL! Gaziantep, ELIMINATA din Cupa la primul meci dupa demiterea antrenorului roman
Data publicarii: Miercuri 13 Ianuarie 2021, 16:20
Data actualizarii: Miercuri 13 Ianuarie 2021, 16:41

Gaziantep a fost eliminata din Cupa Turciei in optimile de finala.

Fosta echipa a lui Marius Sumudica a pierdut cu 2-1 in fata celor de la Konyaspor. Anicic a deschis scorul pentru gazde in minutul 11, iar Sahiner a marit diferenta cu 5 minute inainte de pauza.

In repriza secunda, Konyaspor a avut ocazia de a duce scorul la 3-0, insa golul a fost anulat pe motiv de offside.

Gaziantep a reusit sa inscrie, prin Demir, in minutul 94, insa nu a fost suficient.

Tosca a fost integralist in meciul din optimile Cupei Turciei, iar Alex Maxim a fost introdus la pauza, insa nu a reusit sa o ajute pe Gaziantep sa evite eliminarea.

Acesta este primul meci al echipei turce dupa demiterea lui Marius Sumudica. Antrenorul roman a reusit sa o duca pe Gaziantep pana pe primul loc al clasamentului din Super Lig si sa se mentina neinvinsa in 17 meciuri consecutive.