DE-MEN-TI-AL! "Ma, astia nu stiu regulamentul?!" Doi jucatori de la Arsenal s-au facut de ras dupa revenirea SECOLULUI in victoria cu 7-5! Reactia geniala a fanilor: VIDEO

Arsenal Olivier Giroud reading Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 31 Octombrie 2012, 09:24
Data actualizarii: Miercuri 31 Octombrie 2012, 09:24

Arsenal s-a calificat mai departe in Cupa Ligii desi era condusa cu 4-0 in minutul 40! Doua goluri in minutul 120 au distrus-o pe Reading

Englezii de la The Sun nu au nicio ezitare in a numi revenirea lui Arsenal ca fiind cea mai tare din istoria Cupei Ligii Angliei! Si chiar a fost - de la 0-4, Arsenal a egalat la 4-4 in minutul 90+5 si au obtinut calificarea cu 2 goluri in minutul 120!

Atacantul francez Olivier Giroud si mijlocasul Francis Coquelin au avut un moment in care s-au facut de ras - dupa golul lui Walcott de 4-4, timpul regulamentar s-a incheiat si urmau prelungirile. Cei doi jucatori nu si-au dat seama de acest lucru - in Cupa Angliei de exemplu, in cazul unui egal meciul se rejoaca pe terenul celeilalte echipe. In Cupa Ligii insa se trece la prelungiri! Cei doi jucatori, confuzi si ei dupa meciul halucinant, s-au dus si si-au aruncat tricourile catre galeria venita la Reading.

Reactia fanilor a fost superba - dupa ce li s-a spus jucatorilor ca meciul continua si au nevoie de tricouri, Giroud si Coquelin s-au dus sa le ceara inapoi! Surprinzator, au si reusit! Vezi mai jos filmuletul