Asa arata o executie de campion mondial! David Villa a marcat azi-noapte unul dintre golurile carierei, cu un lob de la mijlocul terenului

David Villa Major League Soccer MLS new york city fc Campionate externe
Data publicarii: Sambata 15 Aprilie 2017, 10:53
Data actualizarii: Sambata 15 Aprilie 2017, 10:57

Marti, 18 aprilie, la ProTV: Real Madrid - Bayern Munchen, returul sferturilor de finala ale UCL
Rezumatele meciurilor se vad in fiecare seara de UCL la Sport.ro, de la 23:50

Ajuns la 35 de ani, David Villa continua sa faca spectacol in Major League Soccer, liga nord americana de fotbal. Fostul campion mondial si european a marcat un supergol in victoria echipei sale, New York City FC, in fata celor de la Philadelphia Union, scor 2-0.

Villa a asigurat victoria echipei sale in minutul 89 al partidei, cu un lob de la peste 40 de metri.

Nu este prima data cand Villa incearca o astfel de executie in MLS.

De-a lungul carierei, David Villa a jucat pentru Gijon, Zaragoza, Valencia, Barcelona, Atletico Madrid, New York City FC si Melbourne City.

Atacantul a marcat 59 de goluri in 97 de selectii la nationala Spaniei, castigand un titlu mondial si unul european.