PSG a UMILIT-O pe AS Monaco cu 7-1 si este noua CAMPIOANA a Frantei | Lazio 0-0 AS Roma, Radu Stefan a fost eliminat; Malaga 1-2 Real. Toate rezultatele weekend-ului

Barcelona Chelsea Valencia Campionate externe
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Duminica 15 Aprilie 2018, 16:49
Data actualizarii: Duminica 15 Aprilie 2018, 23:57

Comenteaza cele mai importante meciuri din Europa.

23:57 15 Apr
C'est fini! PSG este noua campioana a Frantei!
23:53 15 Apr
GOOOOOOL PSG! Draxler inscrie pentru ... 7-1! 7-1! 7-1!
23:43 15 Apr
GOOOOOL PSG! Dezastrul este complet pentru Monaco! A inscris Falcao ... in propria poarta!
23:41 15 Apr

FINAL! Lazio - Roma se incheie 0-0 iar situatia in clasament ramane neschimbata! Inter rateaza ocazia de a le depasi pe ambele dupa ce a facut doar 0-0 cu Atalanta.

Radu Stefan a fost eliminat in minutul 80 pentru 2 cartonase galbene.

23:39 15 Apr
GOOOOL MALAGA! Diego Rolan inscrie in prelungirile partidei! Real castiga cu 2-1 pana la urma
23:30 15 Apr
PSG a calcat-o in picioare pe AS Monaco! Di Maria a trecut pe langa hattrick la o reluare cu calcaiul din careu, mingea s-a dus in bara!

22:34 15 Apr
GOOOOOL PSG! Le Celso reuseste dubla cu o lovitura de cap!
22:28 15 Apr

GOOOOOL PSG! Di Maria marcheaza si el! Trei lovituri primite de Monaco intr-un interval de 8 minute!

22:23 15 Apr
GOOOOOOL PSG! Cavani inscrie la 124 de secunde distanta cu o lovitura de cap!
22:21 15 Apr
GOOOOOOL PSG! Le Celso deschide scorul cu Monaco! La acest scor, PSG este campioana!
22:18 15 Apr

GOOOOL REAL MADRID! Isco deschide scorul din lovitura libera. El nu s-a bucurat dupa reusita impotriva fostei sale echipe.

21:50 15 Apr
Iata echipele de start la Malaga - Real Madrid
21:21 15 Apr
Iata echipele de start la PSG - AS Monaco! Daca invinge, PSG va avea 17 puncte peste Monaco in clasament cu 5 etape inainte de final, devenind astfel matematic campioana!
20:55 15 Apr
Sparta Praga termina la egalitate derby-ul cu Viktoria Plzen
20:51 15 Apr
Iata echipele de start la Lazio - AS Roma
20:11 15 Apr
GOOOL VIKTORIA PLZEN! O noua faza fixa transformata in gol de Plzen! Nita n-a avut ce sa faca la o lovitura de cap de la marginea careului mic

19:53 15 Apr

S-A TERMINAT! Manchester City este noua campioana a Angliei! Este al 7-lea titlu pentru Pep Guardiola! Cei de la City au tinut live pe internet cu jucatorii lui City care au urmarit meciul de pe Old Trafford, castigat surprinzator de West Brom cu 1-0!

19:35 15 Apr
GOOOOOOL WEST BROM! Jay Rodriguez deschide scorul pe Old Trafford iar la acest rezultat, Manchester City devine matematic campioana Angliei!
19:33 15 Apr
GOOOOOL VIKTORIA PLZEN! Liderul din Cehia reduce din diferenta dupa o faza fixa
19:16 15 Apr
GOOOOL SPARTA PRAGA! Plavsic dubleaza avantajul!
19:14 15 Apr
GOOOOL SPARTA PRAGA! Kadlec deschide scorul
18:21 15 Apr
Florin Nita si Nicolae Stanciu sunt titulari pentru Sparta Praga in meciul de pe terenul liderului, Viktoria Plzen
18:20 15 Apr
GOOOOOL SCHALKE! Naldo inscrie cu un sut bomba din lovitura libera! 2-0 in fata marei rivale, Borussia Dortmund
17:59 15 Apr

AC Milan - Napoli se termina 0-0 insa Gianluigi Donnarumma este marele erou! La meciul 100 in Serie A (e cel mai tanar jucator din istorie care atinge acest prag), Donnarumma a avut o parada exceptionala in prelungirile partidei!

17:50 15 Apr
GOOOOL SCHALKE! Konoplyanka deschide scorul imediat dupa pauza!

23:16 14 Apr
GOOOOOL MAN CITY! Sterling inscrie la 1 minut dupa ce ratase o ocazie uriasa!
22:30 14 Apr
GOOOOOOL TOTTENHAM! Eriksen scapa cu Ederson si inscrie cu noroc dupa ce brazilianul a respins sutul chiar in piciorul mijlocasului lui Spurs

21:20 14 Apr

GOOOOOOL LIVERPOOL! Inscrie si Firmino cu un sut din careu! Se termina Liverpool 3-0 Bournemouth

20:59 14 Apr
GOOOOOOOOOOL LIVERPOOL! Salah inscrie golul cu numarul 40 al sezonului si al 30-lea in Premier League!
19:39 14 Apr
GOOOOOL LIVERPOOL! Sadio Mane deschide scorul in minutul 7 al meciului cu Bournemouth
19:02 14 Apr
GOOOOOL VALENCIA! Parejo inscrie din penalty, Ter Stegen a avut ghinion urias dupa ce a ghicit coltul si a atins mingea, insa aceasta a ajuns pana la urma in poarta
18:26 14 Apr
GOOOOOOOL BARCELONA! Umtiti marcheaza dupa o faza fixa
17:33 14 Apr
GOOOOL BARCELONA! Luis Suarez deschide scorul cu un sut din careu!
16:42 14 Apr
Iata echipele de start la Barcelona - Valencia

16:13 14 Apr
Southampton 2-3 Chelsea

Chelsea a revenit de la 0-2 in doar 8 minute! Giroud (x2) si Hazard au marcat pentru echipa lui Conte.

15:34 14 Apr