PLAY OFF UEFA CHAMPIONS LEAGUE | Ajax - Apoel 2-0, Brugge - Lask Linz 2-1! Ajax si Brugge se califica in grupele Champions League! Razvan Marin a intrat in minutul 90 la Ajax

Urmareste cele mai importante faze din cele doua meciuri pe www.sport.ro si aplicatia sport.ro

Urmarim si comentam impreuna cele doua meciuri din play-off-ul UEFA CHAMPIONS LEAGUE:

Ajax - Apoel 2-0

Min 90+6: Final de meci - Ajax se califica in grupele UEFA CHAMPIONS LEAGUE, Apoel merge in grupele Europa League.

Min 90: Razvan Marin intra in locul lui Alvarez

Min 80: GOL AJAX - Tadic marcheaza cu un sut superb din careu dupa o pasa a lui Huntelaar

Min 58: Ocazie mare Ajax -  Ziyech trimite un sut din 6 metri, dar Belec are o interventie fantastica

Min 50: Huntelaar marcheaza pentru Ajax, dar arbitrul anuleaza golul pe motiv de offside

Min 46: A inceput repriza a doua

PAUZA

Min 41: GOL Ajax: Alvarez inscrie cu capul din careu dupa o centrare perfecta a lui Ziyech

Min 35: Ocazie mare Ajax -  Ziyech executa o lovitura libera din afara careului, dar Belec are o interventie excelenta

Min 1: A inceput partida

Echipele de start:

Ajax: Onana-Dest, Veltman, Blind, Tagliafico-Alvarez, Ziyech, Martinez-Neres, Huntelaar, Tadic

Apoel: Belec-Jakolis, Merkis, Ioannou, Joazihnho, Mihajlovic-Matic, Souza, Bezjak-Pavlovic

Club Brugge - LASK Linz 2-1

Min 90+4: FINAL DE MECI -  Brugge se califica in grupele UEFA CHAMPIONS LEAGUE, in timp ce LASK va juca in grupele Europa League.

Min 89: GOL BRUGGE - Dennis marcheaza pentru blegieni la un minut dupa ce a intrat in teren

Min 81: Cartonas rosu LASK LINZ -  Trauner primeste al doilea cartonas galben si este eliminat

Min 74: GOL LASK LINZ - Klauss transforma lovitura de la 11 metri si restabileste egalitatea

Min 73: PENALTY pentru LASK Linz- Rits comite un fault in careu si arbitrul dicteaza penalty

Min 60: GOL Brugge- Vanaken marcheaza cu capul dupa o centrare perfecta a lui Vormer dintr-un corner

Min 58: Ocazie mare Brugge -  Tau trimite un sut de la distanta, dar Schalger intervine spectaculos si respingea sutul

PAUZA

Min 28: Brugge inscrie, dar golul este anulat pe motiv de offside

Min 9: Ocazie mare Brugge - Openda trimite un sut din careu, dar mingea trece putin pe langa poarta

Brugge: Mignolet-Mata, Mitrovic, Deli, Ricca- Vormer, Rits, Vanaken-Diatta, Openda-Okereke

LASK: Schlager-Pogatetz, Trauner, Wiesinger-Michorl, Holland, Renner, Ranftl-Goiginger, Klauss, Frieser

Ajax si Brugge pornesc ca mari favorite la calificare in aceasta seara. In tur, Ajax a remizat, scor 0-0 pe terenul celor de la Apoel, dupa un meci pe care l-a dominat si este marea favorita a acestei duble. Pe terenul propriu, lancierii sunt foarte greu de invins, mai ales ca sunt incurajati la fiecare partida de 55 de mii de oameni.

Brugge s-a impus cu 1-0 in tur, pe terenul austriecilor de la Lask Linz, formatie care in turul 3 a produs una dintre surprizele acestor preliminarii si i-au eliminat pe cei de la Basel. Singurul gol al partidei a fost marcat de Vanaken in minutul 10 din penalty, insa austriecii au aratat un joc bun si au dominat partida chiar daca nu au reusit sa marcheze.