FOTO ȘI VIDEO Naționala masculină a ratat accederea în sferturile CM de baschet 3x3 - tineret. Programul de duminică al turneului de la Circul Metropolitan

baschet 3x3 Circul Metropolitan Bucuresti CM de bascxhet 3x3 Romania Baschet
Data publicarii: Duminica 09 Octombrie 2022, 10:03
Data actualizarii: Duminica 09 Octombrie 2022, 10:16

La București a început de joi CM de tineret - competiție ce are loc până în această seară la Circul Metropolitan.

Echipa masculină a României a ratat calificarea în sferturile de finală ale CM de baschet FIBA 3x3 Under-23, găzduită de Circul Metropolitan din Bucureşti, după ce a pierdut sâmbătă meciurile cu Lituania şi Japonia.

Tricolorii Christian Chiţu, Alexandru Coconea, George Blaj-Voinescu şi Nicolae Ciucă au cedat în faţa Lituaniei, scor 13-22, şi a Japoniei, scor 15-22, clasându-se pe locul 4 în Grupa B. În primele sale jocuri din Grupa B, România a pierdut în faţa Egiptului cu 14-21 şi a învins Taiwanul cu 21-11.

Lituania a câştigat grupa cu patru victorii, urmată de Japonia, 3 victorii, Egipt, 2 victorii, România, o victorie, Taiwan, nicio victorie.

CM de baschet 3x3 tineret | Programul de duminică

Duminică, în sferturile de finală vor avea loc meciurile Letonia - Franta (ora 14:00), Serbia - Japonia (ora 14:25), Lituania - Germania (ora 15:50) şi Polonia - China (ora 16:15).

La feminin se vor juca partidele Franţa - Japonia (ora 13:10), Olanda - Polonia (ora 13:35), China - Ungaria (ora 15:00) şi SUA - Ucraina (ora 15:25).

VIDEO Poveștile Sport.ro, despre CM de baschet 3x3 pentru tineret