VIDEO / Chelsea este un TAIFUN! Vezi super-golul lui Malouda!

Data publicarii: Sambata 21 Noiembrie 2009, 20:12
Data actualizarii: Duminica 22 Noiembrie 2009, 17:05

Vezi rezultatele din Anglia / Chelsea a avut nevoie doar de patru minute pentru a deschide scorul in fata lui Wolves. Trupa lui Ancelotti a ajuns la victoria cu numarul 1000 in Anglia, asta dupa ce nu a mai pierdut acasa de un an.

Florent Malouda l-a lasat fara replica pe Wayne Hennessey cu o frumusete de gol. Chelsea si-a marit imediat avantajul prin reusita lui Michael Essien. Wolves s-a vazut condusa cu 3-0 inca din primele 20 de minute, dupa ce Essien a reusit dubla.

Fotbalistii lui Mick McCarthy s-au intrebat cu siguranta cate goluri va mai inscrie Chelsea, dupa ce Joe Cole a dus scorul la 4-0. Chelsea ramane pe primul loc in Anglia si este aproape de a-i indeplini visul lui Roman Abramovici de a castiga titlul in Premier.

Vezi AICI toate rezultatele din Premier League!

Sursa FOTO: The Sun

CLICK AICI pentru clasamentele din cele mai tari campionate din Europa!