VIDEO Cea mai SCANDALOASA decizie din Premier League! A sutat in pamant, a cazut si a primit penalty! Faza UNICA:

Sunderland Everton Howard Webb Anglia
Data publicarii: Luni 26 Decembrie 2011, 19:09
Data actualizarii: Luni 26 Decembrie 2011, 19:11

Meciul Sunderland - Everton a fost stricat de arbitru, care a decis sa le faca un cadou nemaivazut oaspetilor.

Sunderland avea 1-0 dupa golul marcat de Jack Colback, insa la cinci minute de la pauza arbitrul Howard Webb a decis ca e timpul sa le dea o mana de ajutor celor de la Everton.

Leon Osman a patruns in careu si a incercat sa suteze la poarta, insa a esuat teribil reusind sa traga in pamant si sa cada lat. Howard Webb, unul dintre cei mai controversati arbitri din Premier League a acordat fara ezitare penalty, spre disperarea gazdelor.

Leighton Baines a transformat in fluieraturile intregului stadion, iar meciul s-a incheiat egal.