Sunderland, in sferturile FA Cup dupa un gol fenomenal! Craig Gardner, reusita superba in fata lui Southampton! VIDEO

Data publicarii: Sambata 15 Februarie 2014, 17:11
Data actualizarii: Sambata 15 Februarie 2014, 17:13

►Weekend FAntastic LIVE la Sport.ro: sambata 19:45 Twente – Vitesse si duminica 18:00 Arsenal – Liverpool!

Meciuri tari in acest weekend in Cupa Angliei, cea mai veche competitie din lume. Spectacolul fotbalului englez le aduce in aceste zile fanilor partide extrem de interesante, capetele de afis fiind tinute de Manchester City - Chelsea si Arsenal - Liverpool.

Optimile de finala au adus insa si alte meciuri interesante, printre care si duelul dintre Sunderland si Southampton, transmis in direct de Sport.ro si Voyo.ro. Sunderland, formatie antrenata de uruguayanul Gustavo Poyet, a reusit sa obtina biletele pentru faza urmatoare a competitiei dupa ce a trecut cu 1-0 de rivalii de la Southampton.

Victoria a fost adusa de mijlocasul Craig Gardner, cel care a reusit sa inscrie unicul gol al partidei cu un sut fenomenal, cu care a ridicat intreaga audienta in picioare.

"Pisicile negre" s-au calificat in sferturile Cupei Angliei, unde pot intalni granzii din Premier League, City, Chelsea, Arsenal sau Liverpool.

Exista insa si variante mai accesibile, cum ar fi un duel cu una dintre castigatoarele meciurilor Cardiff - Wigan, Sheffield Wednesday - Charlton Athletic, Brighton - Hull City.