"Sigur a invatat asta de la Messi!" :)) Autogol incredibil in Premier League in MACELUL cu 8-0 al lui Southampton

Southampton Premier League Sunderland Anglia
Data publicarii: Sambata 18 Octombrie 2014, 19:08
Data actualizarii: Sambata 18 Octombrie 2014, 19:04

Cu Florin Gardos si Costel Pantilimon doar rezerve, Southampton a umilit-o pe Sunderland!

Nu mai e nicio indoiala - Southampton este revelatia acestui sezon in Premier League! Desi a vandut mai bine de jumatate de echipa in vara si a incasat 100 de milioane de euro, cel mai mult dintre toate echipele din Europa, Southampton joaca incredibil si se afla pe locul 3 in Premier League.

In ultima etapa, Southampton a invins-o cu 8-0 pe Sunderland - din fericire, nu Pantilimon a fost portarul care a incasat gol dupa gol de la echipa lui Ronald Koeman.

Macelul a inceput in minutul 12 dupa autogolul lui Vergini - argentinianul a trimis imparabil in propria poarta, facandu-i pe fani sa-l ia peste picior pe Twitter: "A invatat de la Messi asta!" Si Bridcutt a inscris in propria poarta in minutul 63. Celelalte goluri au fost marcate de Pelle (18, 69), Cork (37), Tadic (78), Wanyama (79) si Mane (86).