Meciul Man City - Spurs a egalat un record istoric in Premier League! Aguero a dat 4 goluri si e golgheterul all-time al echipei

Kun Aguero Manchester City Tottenham Anglia
Data publicarii: Sambata 18 Octombrie 2014, 16:44
Data actualizarii: Sambata 18 Octombrie 2014, 16:58

Vlad Chiriches nu a fost in lotul celor de la Tottenham, londonezii primind 10 goluri in ultimele 2 deplasari pe Etihad Stadium

Atacantul argentinian al celor de la Manchester City, Kun Aguero, a reusit un meci fabulos impotriva celor de la Tottenham Hotspur. El a reusit 4 goluri si a devenit cel mai bun marcator pentru Manchester City in era Premier League cu 61 de goluri! Dupa prima reusita a meciului, Aguero il egalase pe Carlos Tevez (58).

Aguero a ajuns la 8 goluri in ultimele 5 partide contra celor de la Manchester City, insa putea sa mai marcheze - el a ratat si un penalty in minutul 32, incriind insa in minutele 14, 20, 68 si 75.

Numai 2 jucatori din istoria Premier League au marcat 4 goluri in meciurile lui Manchester City - Sergio Aguero si Edin Dzeko. Ambii contra celor de la Tottenham Hotspur.

Manchester City 1-0 Tottenham, min 14: Kun Aguero deschide scorul la prima mare ocazie a lui City in acest meci. Argentinianul marcheaza cu un sut la coltul lung de la 13 metri. VIDEO AICI

Manchester City 1-1 Tottenham, min 15: Eriksen egaleaza 60 de secunde mai tarziu, cu un sut de la 14 metri, deviat de Hart in bara-gol. VIDEO AICI

Manchester City 2-1 Tottenham, min 20: Kun Aguero reuseste dubla, dupa ce marcheaza dintr-un penalty obtinut usor de Lampard. VIDEO AICI

Manchester City 2-1 Tottenham, min 32: . Kun Aguero rateaza un penalty, Lloris a respins in fata, iar argentinianul a incercat sa marcheze din foarfeca, dar a trimis peste VIDEO AICI

Manchester City 2-1 Tottenham, min 62: Penalty pentru Spurs, Soldado trimite insa slab iar Hart respinge

Manchester City 3-1 Tottenham, min 68: Aguero este faultat in careu, Fazio primeste cartonas rosu direct. Aguero transforma de aceasta data

Manchester City 4-1 Tottenham, min 75: Aguero scapa pe contraatac si marcheaza al 4-lea gol al sau in acest meci