REVINE Henry la Arsenal de vara viitoare? Vezi ce anunt a facut Wenger dupa ultimul meci al EROULUI din Premier League!

Thierry Henry Arsenal Arsene Wenger Anglia
Data publicarii: Sambata 11 Februarie 2012, 20:27
Data actualizarii: Sambata 11 Februarie 2012, 20:27

Henry pleaca din nou ca un erou de la Arsenal, dupa ce a adus victoria pentru echipa lui Wenger in minutul 92 al meciului cu Sunderland.

Francezul mai are un singur meci de jucat, miercuri, cu AC Milan, dupa care va reveni la New York. Wenger spera insa ca va reusi sa le indeplineasca dorinta fanilor si sa il convinga pe Henry la vara sa revina definitiv la clubul care i-a facut statuie.

"Sper sa ne faca fericiti si miercuri in Champions League. Ne-a adus trei puncte intr-un meci dificil, Sunderland a fost un adversar bine organizat si periculos.

S-ar putea ca revenirea lui Henry sa ma bantuie pentru ca lumea ma va intreba mereu de acum incolo de ce nu mai ramane. Asta demonstreaza ca genul asta de jucatori nu isi pierd niciodata calitatile. Talentul exceptional supravietuieste. Se vede asta cu Giggs si Scholes la United si cu Henry aici. E un lux sa ai un asemenea jucator pe banca.

O sa vedem inaintea sezonului urmator daca Henry va reveni, poate doreste sa se opreasca la un moment dat", a declarat Wenger dupa meciul cu Sunderland, castigat de Arsenal cu 2-1 dupa golul lui Henry din minutul 92.