VIDEO Henry isi ia adio de la Arsenal ca un ZEU! A inscris din nou pentru victorie in minutul 90 la ultimul meci din campionat!

Arsenal Thierry Henry Anglia
Data publicarii: Sambata 11 Februarie 2012, 19:11
Data actualizarii: Sambata 11 Februarie 2012, 19:15

Henry si-a luat adio de la Premier League dupa meciul cu Sunderland. Mai are o singura partida de jucat la Arsenal, in Champions League, la Milan.

Thierry Henry se apropie de finalul imprumutului de la New York si ii lasa in lacrimi pe fanii lui Arsenal. Francezul a marcat din nou pentru victoria echipei care i-a facut statuie in minutul 90, la Sunderland. Henry a reusit golul de 2-1 dupa McClean a reusit sa deschida scorul in prima repriza iar Ramsey egalase cinci minute mai tarziu.

Henry va mai juca saptamana viitoare in Champions League, cu AC Milan. Apoi va pleca in SUA, acolo unde e sub contract cu New York Red Bulls.

Henry a dat 3 goluri pentru Arsenal de la inceputul anului si pana acum.