VIDEO EXCLUSIV 'Oh, Kevin De Bruyne'! Magicianul lui Manchester City s-a întors pe teren după accidentare și a reușit un assist superb

Data publicarii: Duminica 07 Ianuarie 2024, 18:29
Data actualizarii: Duminica 07 Ianuarie 2024, 18:32

Manchester City a trecut fără probleme de Huddersfield în FA Cup, scor 5-0.

„Cetățenii” nu le-au dat șanse oaspeților în duelul din FA Cup. Scorul a fost deschis de Foden, în minutul 33, iar Julian Alvarez a dublat avantajul, patru minute mai târziu. A doua repriză a fost una specială, însă, pentru fanii lui Manchester City.

Accidentat la începutul sezonului, Kevin De Bruyne a revenit pe teren și a bifat astfel primele sale minute după ce a stat luni bune departe de teren. Mijlocașul belgian a fost trimis în teren de Pep Guardiola în minutul 57, în locul lui Jack Grealish, în uralele publicului, care a început să îi cânte numele.

Kevin De Bruyne, assist superb la revenirea pe teren

Jackson și-a trimis balonul în proprie poartă, făcând astfel 3-0, iar Foden a bifat „dubla”, în minutul 65. Tabela de marcaj a fost închisă de Jeremy Doku, care a înscris din pasa superbă a lui Kevin De Bruyne, care a bifat astfel o revenire în stil mare.

Mijlocașul a primit în careu și din apropierea tușei a înălțat balonul pentru Doku, care nu l-a iertat pe portarul advers.