VIDEO Ken Sema, internaționalul suedez de la Watford cu tulburare de vorbire, a dat un interviu după ce a înscris o ”dublă”

Ken Sema Championship nationala Suediei tulburare de vorbire Watford Anglia
Data publicarii: Marti 21 Februarie 2023, 14:46
Data actualizarii: Marti 21 Februarie 2023, 14:48

Watford s-a impus luni în Championship în fața lui West Bromwich Albion, scor 3-2, meci în care Ken Sema a marcat în minutele 23 și 78.

Internaționalul suedez de origine congoleză Ken Sema a fost eroul lui Watford în meciul de luni din Championship (divizia secundă engleză), câștigat cu 3-2 în fața lui West Bromwich Albion, partidă în care a marcat de două ori, în minutele 23 și 78.

Mijlocașul în vârstă de 29 de ani și-a învins temerile după meci și a acordat un interviu, în condițiile în care el suferă de o tulburare de vorbire, balbism sau bâlbâială.